piątek, 19 lipca 2013

Dalsze osłabienie złota wydaje się nieuniknione !



Raport rynku XAU/USD
19 lipca, piątek, przed nami spokojna końcówka tygodnia. W kalendarzu ekonomicznym całkowite pustki, przed weekendem poznamy jeszcze tylko dane odnośnie inflacji w Kanadzie. Cały trzeci tydzień lipca przebiegł pod znakiem wszechobecnej konsolidacji, rynek czeka na nowe impulsy, prawdopodobnie aż do poniedziałkowego popołudnia, czyli danych z amerykańskiej gospodarki odnośnie sprzedaży domów na rynku wtórnym.
Warto zwrócić uwagę na notowanie najpopularniejszego z kruszców, złota, od początku lipca jesteśmy w fazie korekty. Między 1315, a 1332 USD za uncję istnieje bardzo mocna strefa oporu, która prawdopodobnie zatrzyma przynajmniej na kilka tygodni siły popytu, dając kolejne możliwości do dalszych ataków dla niedźwiedzi.
Poziomy, które wyznaczają strefę oporu, od marca do czerwca stanowiły bardzo mocne wsparcie, po dwóch testach, ostatecznie 20 czerwca bardzo silny impuls po danych z amerykańskiej gospodarki pomógł siłą podaży pokonać tę barierę. Prawdopodobnie będziemy świadkami potwierdzenia tezy, że złamane wsparcie staje się oporem.

Na wykresie zaznaczyłem zniesienia Fibonanciego dla głównego trendu oraz ostatniego impulsu. Zniesienia 0.236 pierwszego i 0.618 drugiego praktycznie nakładają się na siebie, tworząc bardzo mocny opór od strony technicznej. Do czego zmierzam? W kwietniu byłem na konferencji  w podwarszawskim hotelu Boss z legendą rynków finansowych Joe DiNapolim, którego strategią dająca  ogromne zyski polega właśnie na szukaniu takich stref jak niebieska na wykresie i inwestowaniu na powrót do głównego trendu.
Wg mnie, wieloletniego inwestora, jeśli w najbliższym tygodniu notowania nie przebiją strefy oporu dalsze ogromne tąpnięcia na rynku złota są nieuniknione!

  Przedstawione w powyższym opracowaniu treści , sporządzone z najwyższą starannością i według najlepszej wiedzy autora, mają charakter wyłącznie informacyjny. Nie stanowią one porady inwestycyjnej, ani rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Transakcje na instrumentach inwestycyjnych, w szczególności instrumentach wykorzystujących dźwignię finansową zawsze związane są z ryzykiem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz