wtorek, 16 lipca 2013

Na chwilę przed otwarciem Londynu! Krótkoterminowa analiza EUR/GBP !



Wtorek, 16 lipca, 8-30, czas na pierwszy w historii blogu komentarz pod tytułem „Na chwilę przed otwarciem Londynu”, druga część „Na chwilę przed Wall Street” będzie publikowana zawsze o 14.

W czasie londyńskiej sesji bardzo ciekawie może być na rynku EUR/GBP. Już o 10-30 publikacja bardzo ważnych danych dla brytyjskiej gospodarki, najważniejszym detalem i impulsem dla rynku prawdopodobnie okaże się wynik rocznego wskaźnika cen produkcyjnych (prognoza 3%, wobec 2.7% poprzednio). Z kolei o 11 swoje pięć minut będzie mieć Strefa Euro, tutaj również dane na temat cen produkcyjnych oraz indeks instytutu ZEW opisującego niemiecką gospodarkę (prognoza 39.6, wobec 38.5 poprzednio), jeśli indeks negatywnie zaskoczy rynek wspólna waluta będzie tracić na wartości.

Od strony technicznej – jesteśmy świadkami wybicia z formacji trójkąta, czyli wyjścia z konsolidacji. Rekomenduję otworzenie pozycji krótkiej już teraz po cenie 0.86496, ze SL w miejscu zanegowania opisanej formacji, czyli 0.86567, z kolei Take Profit radzę uzależniać od typu inwestora. Ostrożni ustawiają na 2/3 wysokości modelowego zasięgu, TP 1, natomiast agresywni gracze powinni liczyć na wypełnienie formacji i ustawić Take Profit w miejscu TP 2. Można także skorzystać z programu MyFX Console i podzielić pozycję. Mój chytry plan zakłada także, że w momencie osiągnięcia TP 1, przesuwamy SL tak, aby nie dołożyć do pozycji w przypadku ewentualnego zwrotu na rynku. Spadkową teorię potwierdza także formacja podwójnego szczytu potwierdzona spadającymi gwiazdami na szczytach. 




Życzę powodzenia !

 Przedstawione w powyższym opracowaniu treści , sporządzone z najwyższą starannością i według najlepszej wiedzy autora, mają charakter wyłącznie informacyjny. Nie stanowią one porady inwestycyjnej, ani rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Transakcje na instrumentach inwestycyjnych, w szczególności instrumentach wykorzystujących dźwignię finansową zawsze związane są z ryzykiem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz